Metoda Volla

Metoda Volla (EAV) – Opracował ją w latach 50tych. XX wieku Niemiec, dr Reinhold Voll jako metodę diagnostyczno-terapeutyczną (EAV). Wykorzystał wiedzę medycyny chińskiej ze współczesnymi osiągnięciami elektroniki. Za opracowanie metody testu elektropunkturowego organizmu w 1966 roku dr R. Voll zastał uhonorowany złotym medalem przez Papieża Pawła VI.

EAV pozwala dokładnie określić stan funkcjonowania organizmu i źródło, przyczynę choroby, przez stwierdzenie obciążeń.

Polega ona na mierzeniu przy pomocy elektrody przewodności prądu w biologicznie aktywnych punktach skóry znajdujących się na stopach i dłoniach. Owe punkty leżą na przebiegu kanałów-tzw. meridianów wykorzystywanych w chińskiej akupunkturze. Sprawdzając wybrany meridian, możemy określić w jakim stanie znajduje się organ, za który dany meridian odpowiada. Testując specjalnym aparatem „przewodność“ meridianów na poszczególnych punktach, a także analizując odczyty aparatu i jego wskazania-możemy określić kondycję wybranych, organów lub "systemów" w naszym ciele .



Zobacz wskazania
i przeciwwskazania do testu


Jak przygotować się do testu?

 

Metoda Volla pozwala wykryć chorobę na długo przed wystąpieniem objawów!

Choroba nie pojawia się w ciągu kilku chwil. Poważne schorzenia powstają kilka, a nawet kilkanaście lat, zatem chorujemy zanim tak naprawdę czujemy osłabienie i widzimy symptomy. Organizm przez jakiś czas będzie starał się poradzić sobie sam z problemem. W jednym przypadku może trwać to długie lata w innym choroba szybko spowoduje zmiany i zaczną nam dokuczać objawy choroby. Wszystko zależy od tego w jakiej kondycji jest nasz organizm. Dzięki metodzie Volla na meridianach możemy odczytać wszelkie zakłócenia.

EAV jest nieinwazyjna i bezpieczna. Testowanie odbywa się bez naruszenia powłoki skórnej.

Test
wegetatywno – rezonansowy

Test Wegetatywno-Rezonansowy WRT został opracowany w Niemczech przez lekarza H. Schimmela w 1978 roku. Jest on oparty na metodach testu elktropunkturowego według dr R. Volla (EAV) i bioelektronicznej diagnozy funkcjonalnej (BDF) według W. Schmidta i H. Pflauma.Ponad 15-letnie badania doktora Schimmela i jego zwolenników zmieniły tę metodę w nadzwyczaj skuteczny sposób diagnozowania.

Podobnie jak przy metodzie Volla wykorzystuje się punkty akupunkturowe oraz tzw. vollowskie, odkryte przez Volla. Jednak z wykorzystaniem odpowiednich markerów test przebiega na jednym lub kilku punktach.

Metoda elektropunktury dr Volla jest obecnie stosowana w 34 krajach. Międzynarodowe Towarzystwo Elektropunktury metodą Vola zrzesza obecnie ponad 30000 lekarzy różnych specjalizacji.